test
Saturday, June 15, 2024

Këngëtarja Teuta Selimi viktimë e dhunës në familje, e denoncon bashkëshortin dhe vëllain

Këngëtarja kosovare, Teuta Selimi ka kërkuar ndihmën e Policisë së Kosovës, dy herë brenda 48 orëve, duke e denoncuar fillimisht bashkëshortin e më pas...

Luizi dhe Kiara bëhen prindër për herë të parë. Ja emri i veçantë i...

Këngëtari i njohur Luiz Ejlli dhe moderatorja Kiara Tito janë bërë prindër për herë të parë. Vajza e tyre ka ardhur në jetë këtë...

Xhensila Myrtezaj rrëzohet në skenë, në nisje të performancës: Uroj të mos e keni...

Këngëtarja e talentuar shqiptare, Xhensila Myrtezaj, e njohur për performancat e saj, ka pësuar një incident të papritur mbrëmjen e premte gjatë një performance...

Befason përsëri Drake – shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e këngës...

Reperi i njohur botëror, Drake ka befasur përsëri shqiptarët. Pasi përmendi Prishtinën në këngën e tij ‘Polar Opposites’, ai sot habiti me videoklipin e...

Rita Ora shihet përkrah Gjokoviqit në Kampionatin Botëror të ragbit

Sonte po zhvillohet finalja e Kupës së Botës në Rugby, mes Zelandës së Re dhe Afrikës së Jugut. Në tribunat e shikuesve ishte edhe...

Reagon Karim pasi mediat e bënë fajtore Loredanën për performancën e tij të dobët...

Karim Adeyemi ka bërë të ditur se nuk do të nominohet për ndeshjet ndërkombëtare kundër ShBA-së dhe Meksikës. Në vend që t’i bashkohej ekipit kombëtar...

Capital T pastron vendin ku e mbajti spekatklin, për dallim nga boksieri Haxhi Krasniqi...

Artisti i njohur shqiptar i këngës, Capital T, të premten ka mbajtur koncertin e tij, “Time Capsule II” në Prishtinë. Me pjesëmarrjen e shumë yjeve...

​Dita Botërore e Majtakëve, fakte interesante rreth jetës së tyre

Ka më shumë nga ata që kanë mësuar të përdorin dorën e djathtë po aq të shkathët, sa e majta e tyre, gjë që...

​Reperi me famë botërore, Akon performon sot në Prishtinë bashkë me Capital t

Reperi me famë botërore do të performojë sot në Prishtinë, në koncertin “Time Capsule”. Akon mbërriti mbrëmë në Kosovë. Ai zbarkoi rreth orës 21:00 në...

Rita Ora do të performojë në ceremoninë mbyllëse të Lojërave ‘Invictus 2023’, që organizohen...

Është bërë e ditur se Rita Ora do të performojë në ceremoninë e mbylljes së lojërave ‘Invictus Games 2023’ që organizohen nga Princi Harry. Turneu...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Zhduken nënë e bijë në Gjakovë

Një burrë ka raportuar në polici se gruaja dhe vajza e tij janë larguar nga shtëpia e tyre në Jabllanicë të Gjakovës, dhe nuk...

Presidenti i FFK-së, Ademi mirëpret ambasadorin e Gjermanisë, Rohde

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, priti sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde. Në...

Gjashtë vite pa legjendën Fadil Vokrri, Agim Ademi e kujton me mall: Ishte unik...

Sot janë bërë gjashtë vite pa legjendën e futbollit kosovarë, Fadil Vokrri. Ish-sulmuesi i famshëm kishte ndërruar jetë pas një ataku kardiak më 9...