Thursday, May 23, 2024

Info

Vendi po zbrazet në heshtje, Gërxhaliu: Shqetësues rënia e numrit të...

Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, e quan kampanjë elektorale përdorimin e shifrave të mëdha nga institucionet për numrin e të punësuarve...

Personazh

sport

Presidenti Ademi viziton stadiumin “Fadil Vokrri”: Punimet po shkojnë sipas planifikimit

Punimet në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” po ecin me dinamikë të shpejtë. Në pamjet e fundit që ka publikuar i pari i FFK-së,...

in

Si ndikon mënyra si merrni frymë te kujtesa

Modelet e frymëmarrjes dhe ndikimet në tru, mund të forcojnë ose dobësojnë fuqitë tona të kujtesës, zbulon një studim i ri. Frymëmarrja natyrale apo spontane...

Lajmet e fundit

Presidenti Ademi viziton stadiumin “Fadil Vokrri”: Punimet po shkojnë sipas planifikimit

Punimet në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” po ecin me dinamikë të shpejtë. Në pamjet e fundit që ka publikuar i pari i FFK-së,...

Vendi po zbrazet në heshtje, Gërxhaliu: Shqetësues rënia e numrit të qytetarëve që jetojnë...

Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, e quan kampanjë elektorale përdorimin e shifrave të mëdha nga institucionet për numrin e të punësuarve...

Këta janë tre të plagosurit në Pejë

Tre persona janë plagosur si pasojë e gjuajtjeve me armë zjarri. Policia ka identifikuar një person që dyshohet se është i përfshirë në rast dhe...

Agim Ademi uron fituesit e Kupës së Kosovës

Pas tiumfit në ndeshjen e sotme përball Prishtinës, i pari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka uruar Ballkanin për futoren. Statusi i...

VIP

“Kështu i bëja për vete zyrtarët e huaj”, ish-agjentja ruse vjen me një rrëfim...

Një ish-spiune seksi tregon se si i manipuloi me objektivat duke i bërë ata që të fiksohen pas saj. Aliia Roza është një ish-shtetase e...

Këngëtarja Teuta Selimi viktimë e dhunës në familje, e denoncon bashkëshortin dhe vëllain

Këngëtarja kosovare, Teuta Selimi ka kërkuar ndihmën e Policisë së Kosovës, dy herë brenda 48 orëve, duke e denoncuar fillimisht bashkëshortin e më pas...

Luizi dhe Kiara bëhen prindër për herë të parë. Ja emri i veçantë i...

Këngëtari i njohur Luiz Ejlli dhe moderatorja Kiara Tito janë bërë prindër për herë të parë. Vajza e tyre ka ardhur në jetë këtë...

Xhensila Myrtezaj rrëzohet në skenë, në nisje të performancës: Uroj të mos e keni...

Këngëtarja e talentuar shqiptare, Xhensila Myrtezaj, e njohur për performancat e saj, ka pësuar një incident të papritur mbrëmjen e premte gjatë një performance...

Befason përsëri Drake – shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e këngës...

Reperi i njohur botëror, Drake ka befasur përsëri shqiptarët. Pasi përmendi Prishtinën në këngën e tij ‘Polar Opposites’, ai sot habiti me videoklipin e...

InstaLajm

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi: Do të kërkojmë drejtësi përpara organeve...

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka reaguar në rrjetin social “Facebook” për ndeshjen Rumani – Kosovë teksa ka paralajmëruar ankesë...