test
Saturday, June 15, 2024

Arrestimi për spiunazh i dy personave, Konjufca: Jam i bindur se ka shumë raste...

Prokuroria Speciale e Kosovës në bashkëpunim me Policinë dhe AKI-në kanë arrestuar të mërkurën dy persona në Ferizaj nën dyshimin për spiunazh. Muharrem Qerimi dhe...

Arrestohet i dyshuari për tetë vjedhje të rënda në Fushë Kosovë

Njësitë policore të Fushë Kosovës të martën kanë arrestuar një person të dyshuar për tetë vjedhje të rënda. Rastet e vjedhjes kanë ndodhur në periudhën...

Ambasadori i Italisë: Serbia të sjellë para drejtësisë përgjegjësit për sulmin terrorist në Banjskë,...

Me rastin e Ditës së Republikës Italiane, u nënvizua se Italia do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën në stabilitetin dhe integrimin e saj në...

Reagon EULEX-i për operacionet në veri: Monitorimi është komponentë esenciale e jona

Pas operacioneve të fundit nga Policia e Kosovës në veri, EULEX-i ka deklaruar se mandati i tyre që nga viti 2018 përfshin vetëm monitorimin...

Ç’thotë Konjufca për moskoordimin e qeverisë me presidenten për anëtarësimin në KiE

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, e ka vlerësuar si të paqëllimshëm, moskordinimin e Qeverisë me presidenten Vjosa Osmani, rreth çështjes së anëtarësimit të Kosovës...

Specialja ia vazhdon paraburgimin ish-presidentit Thaçi

Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë ia kanë vazhduar masën e paraburgimit ish-kreut të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi. ...

Qeveria gjermane voton pro zgjatjes së mandatit të ushtarëve në Kosovë

Kabineti qeveritar i Gjermanisë, nën udhëheqjen e kancelarit të Olaf Scholz, ka miratuar vendimin për zgjatjen edhe për një vit të mandatit të ushtarëve...

Vendi po zbrazet në heshtje, Gërxhaliu: Shqetësues rënia e numrit të qytetarëve që jetojnë...

Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, e quan kampanjë elektorale përdorimin e shifrave të mëdha nga institucionet për numrin e të punësuarve...

Këta janë tre të plagosurit në Pejë

Tre persona janë plagosur si pasojë e gjuajtjeve me armë zjarri. Policia ka identifikuar një person që dyshohet se është i përfshirë në rast dhe...

Me kërkesë të mbrojtjes së të akuzuarve, seanca e rigjykimit për vrasjen e Marigona...

Me kërkesë të mbrojtësve të të akuzuarve Dardan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu, avokatëve, Skender Musa dhe Arbnora Shefkiu është shtyrë seanca e rigjykimit për...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Zhduken nënë e bijë në Gjakovë

Një burrë ka raportuar në polici se gruaja dhe vajza e tij janë larguar nga shtëpia e tyre në Jabllanicë të Gjakovës, dhe nuk...

Presidenti i FFK-së, Ademi mirëpret ambasadorin e Gjermanisë, Rohde

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, priti sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde. Në...

Gjashtë vite pa legjendën Fadil Vokrri, Agim Ademi e kujton me mall: Ishte unik...

Sot janë bërë gjashtë vite pa legjendën e futbollit kosovarë, Fadil Vokrri. Ish-sulmuesi i famshëm kishte ndërruar jetë pas një ataku kardiak më 9...