test
Saturday, June 15, 2024

Kurti merr pjesë në hapjen e fushatës së PES-it për zgjedhjet evropiane: Janë më...

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, në Romë ka marrë pjesë në hapjen e fushatës së Partisë Evropiane të Socialistëve dhe Demokratëve për zgjedhjet evropiane...

Presidenti Ademi priti Uliks Polloshkën, i cili do ta përfaqësojë Kosovën në kualifikimet për...

Presidenti Agim Ademi ka pritur sot talentin e lojërave elektronike, Uliks Polloshkën, i cili do ta përfaqësojë Kosovën në kualifikimet për Kampionatin Evropian në...

Rita Ora shihet përkrah Gjokoviqit në Kampionatin Botëror të ragbit

Sonte po zhvillohet finalja e Kupës së Botës në Rugby, mes Zelandës së Re dhe Afrikës së Jugut. Në tribunat e shikuesve ishte edhe...

Sahiti: Objektivi i kualifikimit u dëmtua nga montimi i rasteve ndaj presidentit Ademi

Kombëtarja e Kosovës ka realizuar fitoren e parë në ciklin kualifikues për Euro 2024. Kjo fitore erdhi si mysafire ndaj Andorrës me rezultat bindës...

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR’it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe...

Ish shefi i misionit verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker ka ngritur dilema për largimin e grupit të armatosur nga manastiri i Banjskës....

Agim Ademi shpreh mirënjohje për ish-sulmuesin Albert Bunjaku

Agim Ademi pak para ndeshjes shumë të rëndësishme të Kosovës me Zvicren, nuk e ka lënë pa shorehur mirënjohjen e tij dhe respektin e...

Sabri Fejzullahu: Agim Ademi është njëri që ka bërë shumë sakrificë, lum na që...

Kombëtarja e Kosovës në futboll është duke u bërë gati për ndeshjen e madhe që e zhvillon me 9 shtator në stadiumin “Fadil Vokrri”...

Shaqiri: Kam pasur kërkesa të mëdha për bileta dhe të mos shënoj ndaj Kosovës,...

Yll i Zvicrës Xherdan Shaqiri ka folur për “Blick” para ndeshjes me Kosovën, e cila zhvillohet të shtunën mbrëma në “Fadil Vokrri”. Ai fillimisht tha...

Fidan Aliti: Do të jetë një emocion i madh

Kombëtarja e Kosovës ka mbajtur sot në mesditë stërvitjen e radhës para duelit me Zvicrën në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024, e cila...

Rita Ora me plot dashuri për shqiptarët, shfaqet e veshur kuq e zi në...

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, bëri një hyrje madhështore në Festivalin e Filmit në Venecia të enjten. 32 vjeçarja hodhi duart në ajër, ndërsa stilisti...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Zhduken nënë e bijë në Gjakovë

Një burrë ka raportuar në polici se gruaja dhe vajza e tij janë larguar nga shtëpia e tyre në Jabllanicë të Gjakovës, dhe nuk...

Presidenti i FFK-së, Ademi mirëpret ambasadorin e Gjermanisë, Rohde

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, priti sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde. Në...

Gjashtë vite pa legjendën Fadil Vokrri, Agim Ademi e kujton me mall: Ishte unik...

Sot janë bërë gjashtë vite pa legjendën e futbollit kosovarë, Fadil Vokrri. Ish-sulmuesi i famshëm kishte ndërruar jetë pas një ataku kardiak më 9...