Sunday, February 25, 2024

Një trajnere fitnesi tregon pse gratë e kanë të vështirë ta heqin barkun pas...

Trajnerja e fitnesit, Tiffiny Hall, ka shpjeguar pse gratë, pavarësisht stërvitjes, e kanë të vështirë të heqin qafe stomakun pas lindjes së fëmijës, Ajo beson...

A duhet ndërprerë dhënien gji foshnjës kur shfaqen infeksionet?

Kur nëna kupton që ka grip (kollitet, vjell, ka diarre e të ngjashme), ajo tashmë ka transmetuar infeksionin te foshnja, duke pasur parasysh që...

A mund të ketë sukses lidhja me mashkullin e divorcuar?

Lexoni se në çka duhet të keni kujdes nëse takoheni me dikë i cili është i dovorcuar. Natyrisht, të gjithë e kemi të kaluarën. Vetëm...

Dëshironi mollëza të theksuara në mënyrë të përsosur? Stilistja e grimit ka zbuluar një...

Para së gjithash, është e rëndësishme të përcaktoni nuancën e nevojshme të skuqjes. Nëse jeni një prej tyre dhe vazhdimisht “kopjoni” yjet e Hollywoodit, atëherë...

Mbrojtja e flokëve me maskë bananeje

Bananet janë të pasura me kalium, antioksidantë dhe vitamina, kjo i bënë ato të kenë përfitime për flokët. Kështu preferohet që në kushte shtëpie...

Lista me gjashtë probleme që mund ta shkatërrojnë një lidhje dhe martesë, po aq...

Tradhtia bashkëshortore është një nga gjërat që do të tronditë themelet e një marrëdhënieje ose do ta shkatërrojë atë plotësisht. Megjithatë, përveç tradhtisë bashkëshortore, ka...

Ekzistojnë pesë faza të dashurisë, por shumica ngecin tek e treta

“Siç duket nuk ishte për mua”, është fraza që shpeshherë e dëgjomë si shpjegim se përse është ndarë një çift. Ndoshta këtë ia kemi...

Tetë stile flokësh që janë të lehta për t’u mirëmbajtur

Modele flokësh të shkurtër për një fillim të ri Është e lehtë të mësoheni me thjeshtësinë. Nëse jeni për ndryshim, po ju sjellim pak frymëzim...

A keni dëgjuar për sindromën e Hirushes? Këto janë shenja që vuani nga kjo...

Përrallat mund të na zbukurojnë fëmijërinë, mirëpo nëse i kuptojmë shumë seriozisht, ato mund të na shkaktojnë shumë dëme kur jemi të rritur. Kompleksi i...

Moka kafe është aktualisht ngjyra më trendi e flokëve për zeshkanet

U përshtatet pothuajse të gjitha nuancave të lëkurës dhe është e lehtë për t’u mirëmbajtur. Moka kafe është shumë e bukur, e pasur, ngjyra çokollatë...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Themelet e së ardhmes, të bashkuar i arrijmë qëllimet e përbashkëta

Shkruan: Fekmi Kongjeli Themelet e së ardhmes, një strategji e cila do të na shërbejë të gjithë opinionit që të ardhmen e futbollit të Kosovës...

Ademi: Kur politika të na bashkojë vetëm pak orë na duhen për ta bashkuar...

Agim Ademi këto ditë, mes shumë angazhimesh si i pari i FFK-së, ka gjete pak kohe edhe për mediat, duke i informuar për cdo...

FFK lanson strategjinë e re “Themelet e së ardhmes”

Federata e Futbollit e Kosovës ka lansuar strategjinë e saj për periudhën 2024 – 2028 nën moton “Themelet e së ardhmes”. Në ceremoninë e...