Saturday, December 9, 2023

Presidenti Ademi priti sot Komisionin nga Kuvendi i Kosovës, diskutohet Ligji i Sponsorizimit

Presidenti Agim Ademi bashkë me anëtarët e KE-së dhe Taulant Hodajn, ka pritur sot në takim anëtarët e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion,...

Ademi inkurajon zhvillimin e futbollit në takim me Lidhjen Rajonale të Gjilanit

Presidenti Agim Ademi priti sot në takim përfaqësuesit e Lidhjes Rajonale të Gjilanit, duke theksuar rëndësinë e bashkëpunimit dhe zhvillimit të futbollit në nivel...

Kuvendari i FFK-së, Avni Haxhiu i reagon Agim Kasapollit

Kuvendari i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe përfaqësuesi i KF Trepça, Avni Haxhiu i reagon gazetarit në pension Agim Kasapollit. Ky i fundit...

Duka: E dua Serbinë në grup; Trajneri i ri i Kosovës? Ademi t’i besoj...

Armand Duka, presidenti i FSHF-së, në një intervistë për News24, dy ditë përpara shortit të “Euro2024”, nuk nguroi të shpreh dëshirat e tij. Duka...

Mesazhi i presidentit Ademi për festën e 28 Nëntorit

Të nderuar drejtues të institucioneve shtetërore; Familje të heronjve e të dëshmorëve, invalidë e veteranë të luftës, veprimtarë të çështjes kombëtare; Të dashur drejtues të klubeve,...

Fusha e stadiumit “Fadil Vokrri” do t’i nënshtrohet rinovimit të plotë

Federata e Futbollit e Kosovës dëshiron të njoftojë opinionin publik në lidhje me situatën e stadiumit “Fadil Vokrri” dhe vendimin e UEFA-s për mos...

Njoftim nga FFK

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se me përfundimin e ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, ka përfunduar edhe marrëveshja me trajnerin e...

Arritje fantastike, Kosova U19 kualifikohet në grupin e dytë për evropian

Kombëtarja e Kosovës U19 është kualifikuar në fazẽn e dytẽ për kualifikimet e Kampionatit Evropianit “Lituania 2024”. Pas barazimit me Sllovakinë (1:1) dhe fitores bindëse...

Agim Ademi uron kombëtaren U21 për fitoren

Statusi i plotë i Agim Ademit në facebook: Kombëtarja U21 triumfoi 3:1 kundër Izraelit në ndeshjen e sotme në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2025”...

Dardanët mbajtën stërvitjen e fundit para përballjes me Bjellorusinë

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur sot seancën e fundit stërvitore para ndeshjes kundër Bjellorusisë, që zhvillohet të martën në stadiumin “Fadil Vokrri” në...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Muharrem Sahiti rizgjidhet kryetar i Shoqatës së Trajnerëve të Futbollit

Në Kuvendin e Rregullt të Punës dhe atë Zgjedhor të mbajtur të shtunën në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës, Muharrem Sahiti është...

Kreu i FFK-së në vizitë në LRF të Prizrenit, monitoron seminarin e gjyqtarëve

 Presidenti Agim Ademi ka qëndruar sot në Lidhjen Rajonale të Futbollit të Prizrenit, ku foli para anëtarëve të këtij regjioni, duke theksuar rëndësinë e...

Masakrat në Kosovë – Prokuroria Speciale tregon ndaj sa personave ka ngritur aktakuzë

Prokurorja speciale në Prokurorinë Speciale të Republikës së Kosovës, Drita Hajdari ka thënë se deri më tani kanë ngritur 33 aktakuza ndaj 89 persona...