Friday, May 24, 2024

Agim Ademi: Unë kurrë nuk jap dorëheqje, veç pse kanë qejf disa që nuk...

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës Agim Ademi, në një intervistë që është duke e dhënë në emisionin ‘Rubikon’ me Adriatik Kelmendin, ka...

Kurti kërkon që Perëndimi të mos bëjë presion për Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u bëri thirrje fuqive perëndimore që të mos i bëjnë presion Prishtinës që të pranojë themelimin e Asociacionit të...

Djemtë e Stanishiqit përgojojnë futbollin e Kosovës

Mbeturinat e Serbisë vazhdojnë të përzihen në çdo pore të jetës në Kosovë. Djemtë e nipat e serbëve, ortakët, bashkëpunëtorët e besa edhe rroktarët...

Vjosa Osmani nuk merr pjesë në dëgjimin publik për Projektligjin për liritë fetare

Presidentja Vjosa Osmani nuk po merr pjesë në diskutimin publik për Projektligjin për liritë fetare. Kjo po ndodhë ndonëse ishte paralajmëruar se ajo do të...

Getinjo: Kam punuar me “hillt” në ndërtimtari

  Dita e tretë e Big Brother VIP Kosova, po vazhdon me biseda të ndryshme mes banorëve që janë brenda. Sot, reperi Getinjo tregoi se çfarë...

Sheholli për zhvillimet në veri: Atje ka persona të armatosur, që as vet qytetarët...

Situata e krijuar gjatë ditës së djeshme në veri të Kosovës, për shkak të shpërthimeve dhe te të shtënave, ka bërë që të ketë...

Tahiri: Në këtë krizë tërheqja e Trustit është zgjidhje e drejtë

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri, ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që ta mbështesin kërkesën e qytetarëve për tërheqjen...

Getinjo kundërshton shkencën: Toka është e rrafshët

Getinjo, është njëri nga banorët e “Big Brother VIP Kosova”, i cili po tregohet tejet i shkathët me mendimet e tij të cilat po...

Dëgjoni pak nga kënga e Semit e cila publikohet sot

Semi Jaupaj, pas daljes nga “Big Brother VIP”, ka lansuar disa projekte muzikore. Projekte kto të cilat u pëlqyen mjaft shumë nga publiku. E ditën e...

Qasja e KQZ-së në vendvotime, policia dhe zyrtarët komunalë të zgjedhjeve në veri sot...

Policia e Kosovës së bashku me zyrtarët komunalë të zgjedhjeve të katër komunave veriore, sot (e martë) do të shkojnë në zyrat komunale. Kështu u...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Presidenti Ademi viziton stadiumin “Fadil Vokrri”: Punimet po shkojnë sipas planifikimit

Punimet në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” po ecin me dinamikë të shpejtë. Në pamjet e fundit që ka publikuar i pari i FFK-së,...

Vendi po zbrazet në heshtje, Gërxhaliu: Shqetësues rënia e numrit të qytetarëve që jetojnë...

Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, e quan kampanjë elektorale përdorimin e shifrave të mëdha nga institucionet për numrin e të punësuarve...

Këta janë tre të plagosurit në Pejë

Tre persona janë plagosur si pasojë e gjuajtjeve me armë zjarri. Policia ka identifikuar një person që dyshohet se është i përfshirë në rast dhe...