Zyrtari i lartë i BE-së në Qeveri, pritet nga Hoti

Kryeministri Avdullah Hoti ka pritur në takim komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi

Më pas Hoti dhe Varhelyi do të mbajnë konferencë për medie në ndërtesën e Qeverisë.

Kurse në ora 11:30 zyrtari i BE-së do tu drejtohet deputetëve të Kuvendit me një fjalim.