WhatsApp do t’ju lejojë të heshtni bisedat përgjithmonë

WhatsApp së shpejti do t’ju lejojë të heshtni një kontakt ose një bisedë në grup përgjithmonë, duke marrë përsipër mundësinë t’i mbyllni ato për një vit.

Për momentin, përdoruesit janë në gjendje të heshtin dikë vetëm për tetë orë, një javë ose një vit. Por sipas blogut të shumtë WABetaInfo që shikon WhatsApp, aplikacioni po punon për një mundësi heshtje të pacaktuar, transmeton lajmi.net.

Sipas faqes, opsioni për të heshtur kontaktet përgjithmonë (në vend të një viti) është i disponueshëm në versionin 2.20.201.10 të aplikacionit. Fillimisht, vetëm ata që janë regjistruar në programin beta do të jenë në gjendje të përfitojnë.

Por kjo është një shenjë e sigurt që opsioni përfundimisht do të shtrihet te 2+ miliardë përdorues të WhatsApp.

Përditësimi i aplikacionit zakonisht trajtohet automatikisht, por mund të kontrolloni në dyqanin e aplikacioneve të telefonit tuaj për çdo azhurnim manualisht.

WhatsApp ka punuar gjithashtu me Këshillin e Qytetit Watford për të trajnuar biznese të ndryshme të vogla në përdorimin e aplikacionit WhatsApp Business gjatë pandemisë së koronavirusit.

Karakteristikat e aplikacionit WhatsApp Business (i cili ka mbi 50 milion përdorues) përfshijnë mundësinë për të bërë një profil biznesi dhe katalog të produkteve dhe shërbimeve. Si dhe, padyshim, një mënyrë për të biseduar në mënyrë të sigurt dhe të shpejtë me klientët.