Koeman konfirmon transferimin e radhës te Barcelona

Sergio Dest do të jetë lojtari i ri i Barcelonës

Trajneri Ronald Koeman në konferencën për shtyp para ndeshjes me Celta Vigon, ka konfirmuar se Dest është duke iu nënshtruar testeve mjekësore gjatë ditës së sotme dhe zyrtarizimi pritet të vije shumë shpejt.

Mbrojtësi i krahut pritet të kushtojë rreth 23 milionë euro.

Ai do të lidh kontratë me Barcelonën deri në vitin 2025.

Barca mposhti konkurrencën e Bayern Munich për t’i siguruar shërbimet e 19-vjeçarit, i cili shihet si zëvendësues i të larguarit Nelson Semedo.