Dembele qëndron te Barcelona

Sulmuesi i Barcelonës, Ousmane Dembele dëshiron të qëndrojë tek ekipi i tij aktual, pavarësisht interesimit nga gjiganti anglez, Manchester United.

United janë në kërkim të një sulmuesi krahu dhe pasi që pista Sancho duket që do të dështojë, drejtuesit e klubit anglez kanë kthyer kokat nga francezi, Dembele.

Sky Sport Germany raporton se ish-ylli i Dortmundit, Dembele nuk dëshiron të largohet nga Barcelona dhe se Manchester United duhet ta bind lojtarin që të transferohet në ‘Old Trafford’.

Megjithatë, edhe trajneri Ronald Koeman para pak çastesh në konferencën për shtyp deklaroi se ai e numëron Dembelen për planet e tij te Barca.

Shansat që ish-lojtari i Dortmund të largohet nga ‘Camp Nou’ janë pothuajse zero.