Superliga vazhdon sot me dy sfida joshëse

Superliga e Kosovës do të vazhdojë sot me dy ndeshje të tjera.

Vëmendja kryesore në ditën e sotme të Superligës shkon në rrafshin e Drenicës, ku në Drenas, Feronikeli bën nikoqirin për Drenicën.

Skuadra e Feronikelit e ka nisur më mirë sezonin dhe pasur parasysh avantazhin për tri pikët, shihet favorite e lehtë për tri pikët.

Ndeshja mes këtyre dy skuadrave do të luhet me fillim nga ora 16:00, transmeton lajmi.

Në të njëjtin orar, në Mitrovicë zhvillohet ndeshja mes Trepçës ’89 dhe Llapit.