Inter – Fiorentina, formacionet e mundshme

Sot fillon xhiro e dytë e Serie-A, por për Interin ballafaqimi me Fiorentinën, sonte do të jetë ndeshja e parë për sezonin e ri pasi “Neroazzurrët”, pushuan javën e parë për shkak se ishin të angazhuar në kompeticionin Europa League deri vonë.

Ndeshja starton me fillim nga ora 20:45 dhe zhvillohet në “Giuseppe Meazaa”

Këto janë formacionet e mundshme:

INTER (3-4-1-2): Handanovic; D’Ambrosio, Bastoni, Kolarov; Hakimi, Barella, Gagliardini, Perisic; Eriksen; Lukaku, Lautaro.

FIORENTINA (3-5-2): Dragowski; Milenkovic, Ceccherini, Caceres; Church, Bonaventura, Amrabat, Castrovilli, Biraghi; Kouamé, Ribery