Pas Thaçit edhe Vuçiqi Takohet me Erdoganin në Stamboll

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohet me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan,në Stamboll.

Sipas Tanjug, Vuçiq dhe Erdogan do të takohen pasdite për një drekë pune, transmeton Klan Kosova.

Me kreun e shtetit turk, ditë më parë u takua edhe Ppesidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.