Ja kur zhvillohet Prishtina – Drita

Me dy ndeshjet e sotme mes Ballkanit dhe Feronikelit dhe Llapit dhe Gjilanit është mbyllur java e dytë në Superligën e Kosovës në futboll.

Java e tretë e elitës së futbollit kosovar do të vazhdojë nga e premtja.

Në këtë ditë do të luhet takimi mes Besës së Pejës dhe Arbërisë nga ora 16:00 në Brestovik.

Por, e gjithë vëmendja do të jetë të dielën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Në kryeqytet, FC Prishtina do të ballafaqohet me kampionen e Kosovës, Dritën.

Sipas “Olle” kjo ndeshje nuk do të shtyhet dhe do të zhvillohet të dielën nga ora 13:30.

Fillimisht, ishte raportuar se kjo ndeshje mund të shtyhet për të hënën për shkak të angazhimeve të Dritës në Ligën e Evropës.