Wednesday, November 30, 2022

Gruaja habiti njerëzit pasi shkoi në palestër me gete që dukej se ishte lakuriq

Videot e një sportisteje duke ushtruar në palestër janë bërë virale për të gjitha arsyet e gabuara falë zgjedhjes së geteve. Përdoruesja e TikTokut, Toupouu...

9 ish-diplomatë e ushtarakë të NATO-s pritet të dëshmojnë pro Thaçit në Speciale

Nëntë dëshmitarë ndërkombëtarë pritet të dëshmojnë pro ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në Gjykatën Speciale. Këtë e ka bërë të ditur me anë të një...

Gjermania i analizon “me shumë seriozitet” kërcënimet bërthamore të Putinit

Qeveria gjermane i analizon “me shumë seriozitet” kërcënimet bërthamore të presidentit rus, Vladimir Putin, ka thënë ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock. Megjithatë, ajo...

Horoskopi javor për periudhën nga 03 – 10 tetor

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë...

Një ditë pasi u shkarkua nga kryesia e PDK-së në Klinë, Enver Berisha i...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një takimi në selinë e partisë, i ka uruar mirëseardhje në partinë e tij,...

PDK paralajmëroi kallëzim penal ndaj ministrit Murati, nëse nuk ekzekuton pagat

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se Ligji për grevën e përcakton saktë se grevistët për ditët sa nuk...

Vizita e lartë e futbollit dhe reagimi koti…

Shkruan: Driton LATIFI Vizita e lartë e futbollit dhe reagimi koti… Për herë të parë një president i FIFA-së, në këtë rast Gianni Infantino vizitoi Kosovën,...

Deklaratat e Kurtit për rrezik lufte, Arifi: Janë mesazh për perëndimin

Perëndimi duhet të ndërmarrë hapa konkret që të evitojë çdo konflikt të mundshëm të cilin Serbia mund ta provokojë në Kosovë, thotë profesori i...

Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën që iu bashkua thirrjes për liberalizim të vizave përmes...

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bëjnë thirrje për liberalizim të vizave për Kosovën. E para e...

Vajza e Angelina Jolie dhe Brad Pitt magjeps me kërcimin e saj

Shiloh, vajza e Angelina Jolie dhe Brad Pitt magjeps me kërcimin e saj! Javën e kaluar në një intervistë me Us Weekly, një burim i...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Presidenti gjerman nuk e njeh Brukselin si autor të planit për marrëveshjen Kosovë –...

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut tha se rajoni mbetet në agjendën evropiane sikur edhe në pritjet për normalizimin...

KEDS për një javë kap 164 konsumatorë duke e vjedhur rrymën

Planet dhe aksionet për kontrolle të keqpërdorimeve të ekipeve të Departamentit të Humbjeve në KEDS vazhdojnë të implementohen në tërë Kosovën në baza ditore. Vetëm...

Ademi: “Plisat” kanë qenë dhe mbesin simboli i kryqytetit

Sonte pata kënaqësin që në sheshin e kryeqytetit t'i uroj "Plisat" dhe qytetarët e Prishtinës për festën kombëtare të 28 Nëntorit, por edhe për...