Si të shpëtoni nga yndyra “e pabindur” e barkut

Për të hequr qafe yndyrën e barkut, duhet të bëni ushtrime të caktuara në palestër dhe të zgjidhni ushqime në rutinën tuaj të përditshme që përshpejtojnë humbjen e peshës rreth zonës së barkut.

Abdominalet mund të forcojnë barkun tuaj, por ato nuk do të djegin dot yndyrën dhe këtu futet në lojë sekreti i dietës.

Konsumoni perime, fruta, drithëra të plota, arra, fara, fasule, qumësht me pak yndyrë, me proteina të ulët, si mish shpendësh dhe vezë, peshk, të cilat gjithashtu përmbajnë acide yndyrore thelbësore omega-3.

Dhe mos harroni…. eliminoni sheqerin!