Presidenti i Werder: Shitja e Rashicës do na zgjidhte problemet ekonomike

Presidenti i Werder Bremen, Klaus Filbry, thotë se shitja e Milot Rashicës do t’i zgjidhte problemet financiare te skuadra e tij.

Rashica gjatë afatit kalimtar të verës ka qenë i lidhur me shumë skuadra, si Aston Villa, Leeds United, RB Leipzig dhe Bayer Leverkusen.

Madje, në ditën e fundit të afatit kalimtar, raportohej për një marrëveshje të arritur mes Werder Bremen dhe Bayer Leverkusen, por që dorëzimin i dokumenteve në federatë është bërë me vonesë.

Flibry për Bild, ka thënë se shitja e Rashicës do të ndihmonte klubin.

“Për shkak të situatës në të cilën jemi, ku brenda dy sezoneve kemi humbur rreth 30 milionë euro në të hyra, largimi i Milot Rashicës nga klubi jonë do i rregullonte gjërat dhe do të ishim në rrugë të mirë në aspektin ekonomik”, ka deklaruar Filbry.