Pirlo zgjedh lojtarët për Ligën e Kampionëve, lë jashtë një emër të madh

Andrea Pirlo ka përzgjedhur lojtarët që do të përfaqësojnë Juventusin në Ligën e Kampionëve.

Kampionët e Italisë do të jenë në grupin G në sezonin 2020/2021.

Pjesë e grupit të tyre do të jetë Barcelona, Dynamo Kyiv dhe Ferencvaros, shkruan lajmi.net.

Për këto ndeshje, Pirlo ka përzgjedhur skuadrën, por nuk i ka bërë një vend Sami Khediras.

Pjesë e kësaj liste është edhe transferimi i fundit i Juventusit, Federico Chiesa, që ka zgjedhur numrin 22.

1 Szczesny

3 Chiellini

4 de Ligt

5 Arthur

7 Ronaldo

8 Ramsey

9 Morata

10 Dybala

12 Alex Sandro

13 Danilo

14 McKennie

16 Cuadrado

19 Bonucci

22 Chiesa

25 Rabiot

28 Demiral

30 Bentancur

31 Pinsoglio

33 Bernardeschi

38 Frabotta

39 Portanova

44 Kulusevski

77 Buffon