10 tansferet më të nëdha të ditës së fundit të afatit kalimtar

Dje ishte dita e fundit e afatit kalimtar veror ku klubet evropiane mund të blinin dhe shisnin lojtarë varësisht nga nevojat e tyre për të pasur një skuadër sa më kompakte për edicionin garues 2020/21.

Por, disa skuadra realizuan disa goditje mjaftë cilësore duke i shfrytëzuar orët dhe minutat e fundit të afatit kalimtar.

Më poshtë pesë transferimet më të mëdha që u konkretizuan gjatë ditës së djeshme:

1 Alex Telles, nga Porto te Manchester United

2 Federico Chiesa, nga Fiorentina te Juventusi

3 Kluivert, nga Roma te RB Leipzig

4 Douglas Costa, nga Juventusi te Bayern Mynich

5 Rafinha, nga Barcelona te PSG

6 Thomas Partey, nga Atletico Madridi te Arsenali

7 Edinson Cavani si agjent i lirë te Manchester United

8 Smailing, nga Manchester United te Roma

9 Theo Walcott, nga Evertoni te Southamptoni

10 Amad Diallo, nga Atalanta te Manchester United