Trump lajmërohet pasi u dërgua në spital ushtarak

Trump lajmërohet pasi u dërgua në Spital Ushtarak Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, dje ka njoftuar se bashkë me gruan e tij kanë rezultuar të infektuar me virusin COVID-19.

Derisa në momentet e para pas testit, Trump dhe Melanie thonin se janë mirë, presidenti amerikan është dashur që të transferohet drejt spitalit ushtarak.

Megjithatë duket se kreu i SHBA-së është mirë.

Ai pas dërgimit në spital është lajmëruar në rrjetin social ‘twitter’, duke thënë se është mirë.

“Jam mirë, mendoj unë! Faleminderit për ju të gjithë. Dashuri !!!”, ka shkruar Trump.

Një mjek australian dje gjatë ditës kishte treguar se mbipesha e Trump rrit rreziqet nga COVID-19.