Rama nuk durohet pa e goditur Kurtin, thotë se Hoti e riparoi krisjen e raporteve me SHBA’në

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në mbledhjen e dy qeverive ka goditur kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, duke thënë se kryeministri aktual i Kosovës, Avdullah Hoti, ka arritur që të rikthejë aty ku kanë qenë raportet e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Rama ka thënë se faktet dhe koha treguan se heqja e barrierave të dialogut tregoi se Kosova kishte qenë vetë problemi.