Hedhet shorti i Ligës së Kampionëve, Juventus dhe Barcelona në grupin G

Është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për edicionin 2020/21, shkruan Gazeta-Topi.com.

Grupi më interesant në short është grupi G, në të cilën janë pjesëmarrës Juventusi, Barcelona, Dynamo Kyiv dhe Ferencvarosi.

Të gjitha grupet:

A: Bayern Munich, Atletico Madrid, RB Salzburg, Lokomotiva Moscow.

B: Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Inter Milan, Monchengladbach.

C: Porto, Manchester City, Olympiacos, Marseille.

D: Liverpool, Ajax, Atalanta, Midtyjlland.

E: Sevilla, Chelsea, Krasnodar, Rennes.

F: Zenit, Dortmund, Lazio, Club Brugge.

G: Juventus, Barcelona, Dynamo Kyiv, Ferencvarosi.

H: PSG, Manchester United, RB Leipzig, Basaksehir.