Cavani pranë transferimit në Premierligë

Pasi përforcoi mesfushën me Van de Beek nga Ajax, Manchester United po kërkon të sjellë edhe një sulmues.

‘Djajtë e Kuq’ janë në kontakte me Edinson Cavanin, sulmuesin e larguar nga Paris Saint Germain.

Lajmi jepet nga Gianluca di Marzio, me Cavanin që shihet si një alternativë e mirë për sulmin e Ole Gunnar Solskjaer, përcjell lajmi.net.

Manchester United gjithashtu janë të interesuar edhe për Luka Jovicin e Real Madridit.

‘Djajtë e Kuq’ në dy ndeshjet e zhvilluara në Premierligë këtë sezon, kanë fituar ndaj Brighton dhe janë mposhtur nga Crystal Palace.