Xherdan Shaqiri ‘shembë’ portën e Lincolnit

Në ndeshjen që po zhvillohet mes Lincoln dhe Liverpoolit, në kuadër të garës ‘Carabaou Cup’.

Skuadra e Liverpoolit ka kaluar në epërsi falë eurogolit të realizuar nga futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, në minutën e 9-të.

Lojtari nga Zhegra e Gjilanit ka shënuar një supergol nga gjuajtja e lirë.

Shaqiri u aktivizua nga minuta e parë pas shumë kohësh, pas një mungesë nga lëndimet e shpeshta.