Shtatë të vdekur dhe 45 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Shtatë persona kanë humbur jetën dhe 45 raste të reja janë paraqitur në Maqedoninë e Veriut.

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 552 teste për COVID-19 dhe prej tyre 45 kanë rezultuar pozitivë, ose thënë ndryshe 8 për qind e tyre.

Po ashtu kanë ndërruar jetë edhe 7 pacientë me COVID-19. Ndërsa janë shëruar 86 persona./AlsatM