Juventus – Sampdoria, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Juventus – Sampdoria.

Bardhezinjtë e nisin rrugëtimin për mbrojtjen e titullit, për herë të 10-të radhazi.

Tanimë, ata do ta nisin këtë sezon të ri edhe me një trajner tjetër, pasi Andrea Pirlo u emërua në krye të shtabit teknik.

Cristiano Ronaldo dhe dy transferet e reja, Kulusevski dhe McKennie, e nisin nga fillimi takimin që nis nga ora 20:45.

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, Ramsey, Rabiot, McKennie, Frabotta; Kulusevski, Cristiano Ronaldo

Sampdoria: Audero; Bereszynski, Tonelli, Colley, Augello; Depaoli, Thorsby, Ekdal, Leris, Jankto; Bonazzoli.