Tuesday, November 29, 2022

Neymar i shkruan Arbenitës, publikohet mesazhi

Arbenita Ismajli i është bashkuar një trendi viral në TikTok me personazh yllin e futbollit, Neymar. Veçse bukuroshja e ka ‘djegur’ lojën. Ajo në postimin e...

Marku do të bëhet baba për herë të dytë, zbulon gjininë e fëmijës

Boksieri i njohur, Florian Marku, do të bëhet baba për herë të dytë. Lajmin e ëmbël e ka bërë të ditur vetë ai, duke...

Nënshtetësia shqiptare e Dua Lipës “pushton” mediat botërore

Në nder të 110-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, këngëtarja me famë ndërkombëtare Dua Lipa edhe zyrtarisht ka marrë nënshtetësinë shqiptare me një...

Dua Lipa merr shtetësinë shqiptare

Presidenti Bajram Begaj i dha shtetësinë shqiptare Dua Lipës, këngëtares me origjinë shqiptare, të famshme tashmë në të gjithë botën. Presidenti Begaj priti sot...

Problem me vizë, Shkurte Gashi anulon koncertin e madh

Paisja me vizë vazhdon të jetë një pengesë për kosovarët. Së fundmi, Shkurte Gashi u desh të anulonte një koncert në Angli për shkak të...

Zyrtarisht të bashkuar, Icardi e Wanda Nara ndezin rrjetin me foto nga Maldivet

Çifti i shumëpërfolur, Mauro Icardi dhe Wanda Nara janë bashkuar përfundimisht. Dyshja nga Argjentina kanë relaksuar fansat me një foto provokuese nga Maldivet. Gjysëm të zhveshur,...

Einxhel Shkira feston ditëlindjen, kaq vite ka mbushur

Moderatorja e njohur, Einxhel Shkira është padyshim një ndër personazhet më të komentuar të showbizz-it. Me pjesëmarrjen në “Big Brother VIP”, njohjen me Dj...

Aktorja e njohur flet për filmin që i dha vetëbesim në aftësitë e saj

Aktorja e Hollywood-it Margot Robbie e kuptoi se ishte një aktore e mirë pasi pa performancën e saj në filmin I, Tonya të vitit...

41 vite miqësi, fejohet çifti i famshëm i showbizit

  Blair Underwood është fejuar. Aktori 58-vjeçar ka zbuluar përmes rrjeteve sociale se është fejuar me Josie Hart, shoqen e tij prej shumë vitesh. “Personi më...

Ghetto Geasy uron vajzën për ditëlindje: Kur erdhe në jetë ti, unë u linda...

Ghetto Geasy dhe Marina Vjollca, një vit më parë janë bërë prindër për herë të parë. Ata janë prindër të një vajze të cilën e...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Presidenti gjerman nuk e njeh Brukselin si autor të planit për marrëveshjen Kosovë –...

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut tha se rajoni mbetet në agjendën evropiane sikur edhe në pritjet për normalizimin...

KEDS për një javë kap 164 konsumatorë duke e vjedhur rrymën

Planet dhe aksionet për kontrolle të keqpërdorimeve të ekipeve të Departamentit të Humbjeve në KEDS vazhdojnë të implementohen në tërë Kosovën në baza ditore. Vetëm...

Ademi: “Plisat” kanë qenë dhe mbesin simboli i kryqytetit

Sonte pata kënaqësin që në sheshin e kryeqytetit t'i uroj "Plisat" dhe qytetarët e Prishtinës për festën kombëtare të 28 Nëntorit, por edhe për...