Aktorja e njohur flet për filmin që i dha vetëbesim në aftësitë e saj

Aktorja e Hollywood-it Margot Robbie e kuptoi se ishte një aktore e mirë pasi pa performancën e saj në filmin I, Tonya të vitit 2017. Edhe pse ajo njihet më së shumti për filmin The Wolf of Wall Street të vitit 2013, Margot-it iu desh pak më shumë kohë për të kuptuar se ajo ishte e shkëlqyer në punën e tij.

Duke folur në eventin BAFTA: A Life in Pictures, ajo zbuloi se performanca e saj në I, Tonya e bëri të kuptonte se në fund të fundit mund të ishte e mirë në aktrim.

I, Tonya është një film i bazuar në një histori të vërtetë që ndjek jetën e ndërlikuar të kampiones së patinazhit artistik Tonya Harding. Filmi u bë hit dhe Robbie fitoi nominime për aktoren më të mirë në Oscars dhe Golden Globes.

“Kur e pashë atë film, thashë: “OK, unë jam një aktore e mirë”, tha Margot. Ky realizim, thotë ajo, e bëri të ndihej mjaft mirë për të punuar në filma më ambicioz. Një film i tillë ishte “Once Upon a Time in Hollywood” i vitit 2019, me Sharon Tate.

Nga rruga, Margot pothuajse e ndaloi aktrimin pas rolit të saj të parë të madh në The Wolf of Wall Street. Vëmendja e publikut që pasoi atë performancë ishte një barrë e madhe për të.

“Diçka po ndodhte në ato faza të hershme dhe gjithçka ishte shumë e tmerrshme,” tha Robbie për Vanity Fair.

“Më kujtohet që i thashë nënës që nuk mendoj se dua ta bëj këtë, dhe ajo vetëm më shikoi, krejtësisht indiferente, dhe më tha – zemër, mendoj se është vonë për këtë. Në atë moment kuptova se mund të vetëm shko përpara”, kujton aktorja.