Arritje fantastike, Kosova U19 kualifikohet në grupin e dytë për evropian

Kombëtarja e Kosovës U19 është kualifikuar në fazẽn e dytẽ për kualifikimet e Kampionatit Evropianit “Lituania 2024”.

Pas barazimit me Sllovakinë (1:1) dhe fitores bindëse ndaj Ukrainës (4:0), djemoshat dardanë barazuan në ndeshjen e tretë kundër Maltës (2:2), rezultat ky që i mjaftoi për ta siguruar pozitën e parë në Grupin 7.

Dardanët e rinj përfunduan në pozitën e dytë me pesë pikë të grumbulluara nga tri ndeshje, me Ukrainën që avancoi nga vendi i parë me një pikë më shumë.

Kujtojmẽ qē meritat mẽ tẽ mẽdha i ka selektori Adil Maliqi, i cili ka bẽrẽ njẽ punë të jashtëzakonshme.