Shqipëria kalon në epërsi ndaj Çekisë – gol ‘bombë’ nga Jasir Asani

Shqipëria ka kaluar në epërsi ndaj Republikës së Çekisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

Kaluan vetëm nëntë minuta lojë në Air Albania dhe tanët kaluan në epërsi.

Ishte Jasir Asani me specialitetin e tij (goditjet nga distanca), duke mposhtur portierin kundërshtar nga afro 30 metra.

Asistues në këtë super gol ishte Ylber Ramadani, ndërsa Asani lëshoi goditje të çmendur. /Telegrafi/