Tuesday, September 26, 2023

Një trajnere fitnesi tregon pse gratë e kanë të vështirë ta heqin barkun pas...

Trajnerja e fitnesit, Tiffiny Hall, ka shpjeguar pse gratë, pavarësisht stërvitjes, e kanë të vështirë të heqin qafe stomakun pas lindjes së fëmijës, Ajo beson...

A duhet ndërprerë dhënien gji foshnjës kur shfaqen infeksionet?

Kur nëna kupton që ka grip (kollitet, vjell, ka diarre e të ngjashme), ajo tashmë ka transmetuar infeksionin te foshnja, duke pasur parasysh që...

A mund të ketë sukses lidhja me mashkullin e divorcuar?

Lexoni se në çka duhet të keni kujdes nëse takoheni me dikë i cili është i dovorcuar. Natyrisht, të gjithë e kemi të kaluarën. Vetëm...

Dëshironi mollëza të theksuara në mënyrë të përsosur? Stilistja e grimit ka zbuluar një...

Para së gjithash, është e rëndësishme të përcaktoni nuancën e nevojshme të skuqjes. Nëse jeni një prej tyre dhe vazhdimisht “kopjoni” yjet e Hollywoodit, atëherë...

Mbrojtja e flokëve me maskë bananeje

Bananet janë të pasura me kalium, antioksidantë dhe vitamina, kjo i bënë ato të kenë përfitime për flokët. Kështu preferohet që në kushte shtëpie...

Lista me gjashtë probleme që mund ta shkatërrojnë një lidhje dhe martesë, po aq...

Tradhtia bashkëshortore është një nga gjërat që do të tronditë themelet e një marrëdhënieje ose do ta shkatërrojë atë plotësisht. Megjithatë, përveç tradhtisë bashkëshortore, ka...

Ekzistojnë pesë faza të dashurisë, por shumica ngecin tek e treta

“Siç duket nuk ishte për mua”, është fraza që shpeshherë e dëgjomë si shpjegim se përse është ndarë një çift. Ndoshta këtë ia kemi...

Tetë stile flokësh që janë të lehta për t’u mirëmbajtur

Modele flokësh të shkurtër për një fillim të ri Është e lehtë të mësoheni me thjeshtësinë. Nëse jeni për ndryshim, po ju sjellim pak frymëzim...

A keni dëgjuar për sindromën e Hirushes? Këto janë shenja që vuani nga kjo...

Përrallat mund të na zbukurojnë fëmijërinë, mirëpo nëse i kuptojmë shumë seriozisht, ato mund të na shkaktojnë shumë dëme kur jemi të rritur. Kompleksi i...

Moka kafe është aktualisht ngjyra më trendi e flokëve për zeshkanet

U përshtatet pothuajse të gjitha nuancave të lëkurës dhe është e lehtë për t’u mirëmbajtur. Moka kafe është shumë e bukur, e pasur, ngjyra çokollatë...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Ekskluzive: Plagoset Milan Radojicic

Është plagosur Milan Radojicic. Kështu bëjnë të ditura burimet e Indeksonline. Siç pohojnë këto burime, ai tashmë gjendet për trajtim në spitalin ushtrak në Beograd. Po...

Zhvillimet në Veri – Prokuroria Speciale del me detaje të reja për sulmuesit e...

Prokuroria Speciale ka dalur me komunikatë zyrtare në lidhje me zhvillimet në veri të vendit, duke informuar se janë arrestuar 6 persona në lidhje...

Nënkryetarja e PDK-së i reagon Vuçiqit dhe mbron Kurtin: E kam oponent politik, por...

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku i ka dalë në krahë kryeministrit Albin Kurti, derisa ky i fundit është fajësuar nga presidenti i Serbisë për...