Taylor Swift triumfon në MTV Europe Awards

US singer-songwriter Taylor Swift delivers a speech after being awarded with the award for "Best Video" during the 2022 MTV Europe Music Awards in Düsseldorf, on November 13, 2022. (Photo by Sascha Schuermann / AFP)

Taylor Swift u largua me katër çmime nga MTV’s Europe Music Awards të dielën.

Këngëtarja amerikane e popit Swift, e veshur me një fustan prej rrjetë bezhu, fitoi artistin më të mirë, popin më të mirë, videon më të mirë dhe videon më të mirë të formës së gjatë.

Në “All Too Well”, Swift është frymëuar nga Hollivudi i viteve 1970.

Drejtuesit e emisionit ishin ylli britanik i popit Rita Ora dhe regjisori e filmit Taika Waititi, të cilët u martuan këtë vit. Vetë Ora fitoi për “dukjen më të mirë”.