test
Thursday, June 20, 2024
Home Blog

Lajm i keq për kroatët para ndeshjes me Shqipërinë, marrin një dënim “brutal” nga UEFA

Federata Kroate e Futbollit nuk mund të jetë e kënaqur me sjelljen e tifozëve të saj në hapje të Kampionatit Evropian në Gjermani.Përveç faktit që futbollistët kroatë humbën me rezultat 3:0, HNS ka marrë edhe një gjobë të ashpër për sjelljen e një pjese të tifozëve në duelin ndaj Spanjës. Federata kroate u gjobit me 63.875 euro për hedhjen e...

FFK ankohet zyrtarisht në UEFA kundër thirrjeve shoviniste të tifozëve serbë në EURO

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar që ka dërguar ankesë zyrtare në UEFA pas thirrjeve shoviniste të tifozëve serbë në EURO 2024. “Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se ka reaguar zyrtarisht në UEFA për shkak të shfaqjes së flamujve, sloganeve dhe thirrjeve të tifozëve serbë me mesazhe politike, shoviniste dhe raciste kundër Kosovës, gjatë ndeshjes Serbi –...

Presidenti i FFK-së me mesazh urimi për Kurban Bajramin

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi përmes një mesazhi në rrjetet sociale ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Mesazhi i plotë: Të nderuar futbollistë, trajnerë, drejtues të klubeve, staf i ekipeve kombëtare, punëtorë të administratës së FFK-së dhe të klubeve, anëtarë të organeve të FFK-së, gjyqtarë, tifozë e gazetarë sportivë, Të nderuar qytetarë të Republikës së...

Zhduken nënë e bijë në Gjakovë

Një burrë ka raportuar në polici se gruaja dhe vajza e tij janë larguar nga shtëpia e tyre në Jabllanicë të Gjakovës, dhe nuk dihet për vendndodhjen e tyre. Rasti deri më tani është nën hetime. “Ankuesi mashkull kosovar, ka njoftuar se dy viktimat bashkëshortja me vajzën e tyre janë larguar nga shtëpia dhe nuk dihet për vendndodhjen e tyre. Rasti...

Presidenti i FFK-së, Ademi mirëpret ambasadorin e Gjermanisë, Rohde

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, priti sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde. Në takim ishte i pranishëm edhe u.d. Sekretari i Përgjithshëm, Markus Weiner, që gjithashtu është nënshtetas gjerman, si dhe Taulant Hodaj, këshilltar ligjor i FFK-së. Gjatë këtij takimi të përzemërt, presidenti Ademi shprehu mirënjohjen e tij të...

Gjashtë vite pa legjendën Fadil Vokrri, Agim Ademi e kujton me mall: Ishte unik dhe me zemër të madhe

Sot janë bërë gjashtë vite pa legjendën e futbollit kosovarë, Fadil Vokrri. Ish-sulmuesi i famshëm kishte ndërruar jetë pas një ataku kardiak më 9 qershor të vitit 2018. Vokrri në atë kohë ishte kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës, derisa ishte njeriu më meritor për pranimin e FFK-së me të drejta të plota në UEFA dhe FIFA. Kryetari aktual i...

Përhapja e lojës së rrezikshme për fëmijët në TikTok, KOMF del me një apel

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF ka thënë se ka ndjekur me shumë shqetësim informatat e publikuara në media mbi përhapjen e lojës së rrezikshme që po qarkullon në TikTok “Sfidë apo e vërtetë”, e cila nxit sjelljet vetëdëmtuese të fëmijëve. Deri tani, sipas publikimeve në dy shkolla 9-vjeçare të komunës së Fushë Kosovës dhe Lipjanit, janë...

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi priti në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Jonathan Hargreaves

Presidenti Agim Ademi priti sot në takim ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë,  Jonathan Hargreaves. Gjatë këtij takimi, presidenti Ademi shprehu urimet e tij të ngrohta për mirëseardhjen e ambasadorit të ri britanik dhe e informoi atë për zhvillimet aktuale në futbollin e Kosovës si dhe për projektet që janë në proces. I pari i FFK-së shprehu kënaqësinë...

Krerët e futbollit të Norvegjisë dhe të Kosovës zotohen për thellim të bashkëpunimit

Në prag të ndeshjes miqësore ndërmjet Norvegjisë dhe Kosovës, presidentja e Federatës së Futbollit të Norvegjisë, Lise Klaveness, organizoi një drekë zyrtare për delegacionin e Federatës së Futbollit të Kosovës, të kryesuar nga presidenti Agim Ademi. Në një atmosferë të ngrohtë dhe miqësore, presidentja Klaveness i dëshiroi mirëseardhje delegacionit kosovar dhe theksoi rëndësinë e kësaj ndeshjeje për thellimin e bashkëpunimit...

Nga sulmi ajror izraelit në shkollën në Gaza, vriten 27 persona

Një sulm ajror i ushtrisë izraelite mbi një shkollë të Kombeve të Bashkuara, që kishte strehuar qindra civilë të zhvendosur në pjesën qendrore të Gazas, la të vrarë të paktën 27 persona. Mediat lokale i kanë bërë BBC-së, se aeroplanët luftarakë izraelitë shkrepën dy raketa në klasa në katin e sipërm të shkollës në kampin e refugjatëve Nuseirat, transmeton Telegrafi. Ushtria...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Lajm i keq për kroatët para ndeshjes me Shqipërinë, marrin një dënim “brutal” nga...

Federata Kroate e Futbollit nuk mund të jetë e kënaqur me sjelljen e tifozëve të saj në hapje të Kampionatit Evropian në Gjermani.Përveç faktit...

FFK ankohet zyrtarisht në UEFA kundër thirrjeve shoviniste të tifozëve serbë në EURO

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar që ka dërguar ankesë zyrtare në UEFA pas thirrjeve shoviniste të tifozëve serbë në EURO 2024. “Federata e...

Presidenti i FFK-së me mesazh urimi për Kurban Bajramin

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi përmes një mesazhi në rrjetet sociale ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Mesazhi...