Njëri në gjumë, tjetri duke shikuar TV – Detaje nga dita tragjike e vrasjes së Gjyljeta Ukella

Vrasja e 43 vjeçares nga Peja, Gjyljeta Ukella nga bashkëshorti i saj 45 vjeçar, Edmond Lajqi, mëngjesin e 16 prillit ka tronditur mbarë Kosovën.

Dy nga fëmijët, e tashmë viktimës dhe të dyshuarit për vrasje, kishin qenë në banesë në momentin e vrasjes së nënës së tyre nga babai.

Burimet të portalit Arbresh.info brenda hetuesisë, kanë bërë të ditur se vajza e Gjyljetës dhe djali i saj nuk e kanë parë drejtpërdrejtë vrasjen, mirëpo pasi ka ndodhur ekzekutimi i së ndjerës.

“Vajza e madhe, 16 vjeçare Paulina ka qenë në gjumë, vajza tjetër tetëvjeçare, në dyqan, ndërsa djali pesëvjeçar tu këqyr TV në dhomën tjetër”, bëjnë të ditur këto burime.

Ndërkohë, lidhur me vrasjen e Gjyljetës, të hënën është intervistuar vajza e saj e madhe, Paulina.