Agim Ademi shpreh dhimbjen e tij pas ndarjes nga jeta të Isuf Ajetit

I pari i FFK-së, Agim Ademi ka shprehur dhimbjen e tij të thelle pas ndarjes nga jeta të Isuf Ajetit. Këtë e ka bërë me dije edhe përmes rrjeteve sociale ku ka folur për veprimtarinë e të ndjerit, përcjell kolonamedia.info.

Statusi i plotë i kryetarit Ademi:

Me zemër të thyer mora lajmin për ndarjen nga jeta të bashkëpunëtorit të shquar për më shumë se dy dekada, Isuf Ajeti.

Kontributi i tij në Federatën e Futbollit të Kosovës ishte i pamohueshëm, duke filluar nga roli i kryetarit të Komisionit të Garave e deri te roli i këshilltar ligjor.

Vlerat profesionale, përkushtimi dhe humanizmi i tij do të mbeten gjithmonë si frymëzim për të gjithë ne.

Ngushëllime familjes dhe të gjithë miqve e bashkëpunëtorëve.

I përjetshëm kujtimi për Isuf Ajetin!