Fisnik Asllani vendos të luaj për Kosovën

Lojtari i Hoffenheim i cili është aktualisht i huazuar tek Austria Vienna ka vendosur të luaj për Kosovën.

Asllani këtë vendim e bëri të ditur gjatë ndarjes së çmimeve “Laureatët e Vitit 2023”, shkruan Arbresh.info.
Ndërsa i pari i FFK-së, Agim Ademi ia dhuroi fanellën e kombëtares së Kosovës, Asllanit.

Ai ka 21 vjeç dhe këtë sezon ka 13 ndeshje me Austria Vienn dhe ka shënuar katër gola./Arbresh.info/