Sot ndeshja Kosovë-Izrael: Përballja ndryshe e Dardanëve

Përfaqësuesja e Kosovës pret Përfaqësuesen e Izraelit ditën e sotme në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ nga ora 20:45 e vlefshme për kualifikueset për Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’.

Në fakt kjo është ndeshja e katërt e Kosovës në ‘Fadil Vokrri’, por që nuk e ka shijuar ende fitoren pasi ka vetëm tre barazime.

Nga ana tjetër mysafirët janë ende në garë për kualifikim dhe kërkojnë fitore për t’i shtuar edhe më shumë gjasat për një gjë të tillë.

Kjo ndeshje ka qenë e paraparë të zhvillohet në muajin e kaluar, por që është shtyrë nga UEFA për shkak të luftës që është duke u zhvilluar në Gaza.

Gjithsesi masat e sigurisë janë në maksimum për këtë sfidë e cila do të zhvillohet me fillim nga ora 20:45 në Prishtinë.