Presidenti Ademi takoi përzgjedhësin Giresse

Presidenti Agim Ademi ka takuar përzgjedhësin Alain Giresse, i cili ka mbërritur në Kosovë. Gjatë këtij takimi u diskutua për dy ndeshjet miqësore të këtij muaji kundër Armenisë, më 16 nëntor dhe kundër Ishujve Faroe, më 19 nëntor. Po ashtu, u bisedua edhe për programin organizativ të ndeshjeve kualifikuese, të cilat nisin në muajin mars të vitit të ardhshëm.