Thursday, March 23, 2023

Bërxolla nga mishi i pulës në salcë të bardhë: Drekë e mrekullueshme dhe e...

Një pjatë shumë e preferuar, e lehtë në gatim, por shumë e shijshme Përbërësit: – 1 palë gjokse pule, – 4 thelpinj hudhre, – 1 lugë erëza, – piper, –...

Recetë freskuese kremoze: Kjo shije do të lërë në hije të gjitha akulloret e...

Ditët e ngrohta na joshin të nxitojmë drejt frigoriferit më të afërt me akullore dhe të freskohemi për të shijuar ëmbëlsirën tuaj të preferuar. Ju...

Rizoto pule me kërpudha

Një vakt i lehtë si rizoto me pulë dhe kërpudha është gjithmonë një zgjidhje e mirë kur dëshironi diçka të shpejtë dhe të shijshme Përbërësit: –...

Si t’i gatuani këto pitalka shumë të shijshme për iftar?

Pitalkat janë një nga karakteristikat kryesore të muajit të Ramazanit. Më poshtë, do t’ua përcjellim recetën se si mund t’i gatuani shpejt e thjesht pitalkat...

Disa arsye pse duhet të konsumoni fruta çdo ditë

Ekspertët këshillojnë që konsumimi ditor i frutave të jetë një e gjysmë deri në dy filxhanë. Këto janë gjashtë arsyet pse duhet të hani fruta...

Rollatë e ëmbël Sulltani ose pasha-llokum, një ëmbëlsirë që do të shkrihet në gojë

Si t’i rezistoni kësaj ëmbëlsire kremoze, e cila bëhet nga biskotat, salca e kosit dhe çokollata! Përbërësit: – 1 litër qumësht, – 150 g sheqer, – 70 g...

Uji Nabeez: Pihet gjatë Ramazanit – ideal për agjërim

Në mesin e pijeve tradicionale të Ramazanit, një rëndësi të veçantë ka Nabeez ose Nabidh, sepse konsiderohet si një nga pijet më të preferuara...

Receta për iftar: Qofte me salcë në furrë

Guxoni të përzieni një recetë tradicionale si pasha qoftet me diçka praktike duke realizuar një recetë që kërkon pak minuta. Përbërësit: ▪ 12 qofte (pasha qofte) ▪...

Lakra pa mish: Drekë e shkëlqyeshme plot vitamina!

Recetë e shijshme me përbërës të thjeshtë! Përbërësit: – 1 lakër, – 2-3 karota, – 1 tufë qepë të reja, – 5-6 thelpinj hudhre, – 1 selino, – 2-3 patate, – spec...

Kek me qumësht të ngrohtë

Duke qënë kaq i shijshëm sigurisht që kombinimet me të janë shpërndarë në të gjithë botën, duke e bërë kështu një ndër ëmbëlsirat më...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Taulant Hodaj thotë se lojtarët e kombëtares u shqetësuan nga disa persona të hetuesisë...

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar  se pas ndërmarrjes se veprimeve paraprake hetimore, ka lëshuar aktvendim mbi ndalimin e Kryetarit të Federatës së Futbollit...

Amir Rrahmani më i shtrenjti te Kosova, kjo është vlera totale e ‘Dardanëve’

Kombëtarja e Kosovës do t’i luaj dy ndeshje gjatë këtij muaji, për fazën para-kualifikim në Euro 2024. Futbollisti i Napolit, Amir Rrahmani është lojtari më...

Policia del me njoftim: Nuk ka asnjë urdhër arrest për Agim Ademin

Pasi u raportua në një media për kinse arrestimin e kryetarit të FFK-së, Agim Ademi, ka reaguar Policia e Kosovës. Policia e Kosovës përmes një...