Wednesday, November 30, 2022

Zhduket një femër në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person i gjinisë femër në Prizren është larguar nga shtëpia dhe nuk dihet vendndodhja e saj. Vëllai i...

Krim brenda familjes: Burri dyshohet se e vrau gruan me sëpatë, policia jep detaje

Një krim i rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në rrugën “Isak Marku” në Prishtinë. Një person i moshuar dyshohet ta ketë vrarë me sëpatë gruan...

Sot përfundon afati: Veç tri parti politike aplikojnë në KQZ për zgjedhjet në veri

Në orën 16:00, do të përfundojë edhe afati shtesë për subjektet politike (partitë politike, nismat qytetare dhe kandidatët e pavarur) që duan të dorëzojnë...

Deklarimi i plotë i Kurtit në Kuvend në lidhje me dakordimin e mbrëmshëm në...

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar në Kuvendin e Kosovës në lidhje me dakordimin e mbrëmshëm në Bruksel. Deklarimi i plotë: Qëllimi ynë ishte që...

BE-ja nuk arrin marrëveshje për çmimin e gazit

Ministrat e Energjisë të Bashkimit Evropian nuk arritën të pajtohen për vendosjen e një çmimi tavan të gazit për ta zbutur krizën e energjisë...

Arrestohet për marrje ryshfeti zyrtari i Gjykatës Themelore në Pejë

Një person është arrestuar sot në qytetin e Pejës, i cili dyshohet të jetë përfshirë në veprën penale “Marrja e ryshfetit”. Policia e Kosovës bënë...

Szunyog: I surprizuar me vendimin e Qeverisë për ulje pagash në sistemin e drejtësisë

Shefi i misionit të BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka shprehur habinë e tij për vendimin e Qeverisë së Kosovës për ulje pagash në...

Kurti: Është koha për hapa të mëdhenj, dakordimi i djeshëm hap rrugën për bisedime...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se tani nuk është koha për ambicie të vogla, porse është koha për hapa të mëdhenj. Kështu ka...

​Zyrat e KQZ-së të mbyllura në veri, kërkohet siguri për u.d të zyrtarëve komunal...

Pas dorëheqjes së katër zyrtarëve të lartë komunal të zgjedhjeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tashmë ka caktuar katër ushtruesit e detyrës, të cilët do...

Trafiku urban në Prishtinë publikon rrjedhën e re të qarkullimit pas datës 26 nëntor

Trafiku Urban në Prishtinë, ka bërë të ditur se do të ndryshohet orari në rrjedhën e qarkullimit të autobusëve. Përmes një postimi në Facebook është...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Presidenti gjerman nuk e njeh Brukselin si autor të planit për marrëveshjen Kosovë –...

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut tha se rajoni mbetet në agjendën evropiane sikur edhe në pritjet për normalizimin...

KEDS për një javë kap 164 konsumatorë duke e vjedhur rrymën

Planet dhe aksionet për kontrolle të keqpërdorimeve të ekipeve të Departamentit të Humbjeve në KEDS vazhdojnë të implementohen në tërë Kosovën në baza ditore. Vetëm...

Ademi: “Plisat” kanë qenë dhe mbesin simboli i kryqytetit

Sonte pata kënaqësin që në sheshin e kryeqytetit t'i uroj "Plisat" dhe qytetarët e Prishtinës për festën kombëtare të 28 Nëntorit, por edhe për...