Wednesday, November 30, 2022

A ndërlidhet dorëheqja e Jack Smithit me skandalin e fundit të Speciales? Flasin avokatët

Dy ditë më parë, avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson, publikoi një skandal në Gjykatën Speciale, duke shpërfaqur kështu se si disa dëshmitarë të...

I jepet lamtumira e fundit mësimdhënëses që u vra nga burri

Iu dha lamtumira e fundit mësimdhënëses që dje u vra nga bashkëshorti i saj në Prishtinë. S.G u varros sot në orën 14:00 në varrezat...

Agjenda shtetërore për 28 Nëntor, nga parakalimi i FSK-së tek homazhet në Prekaz

Qeveria e Kosovës ka bërë publike agjendën shtetërore për shënimin e 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Shënimi i aktiviteteve katërditore nis të dielën me...

Hapet afati për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës për zgjedhjet në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka filluar periudha e aplikimit për regjistrim për votim jashtë Kosovës për zgjedhjet e jashtëzakonshme për...

Sot priten reshje bore në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të dielën parashihet të bie borë në viset e larta malore,...

Prej sot, kjo rrugë e Prishtinës do të jetë e mbyllur për dy javë

Duke filluar nga sot e deri më 8 janar, rruga “Xhorxh Bush”, do të jetë e bllokuar për qarkullim. Sipas njoftimit të komunës, kjo po...

RRGK: Vrasja e grave vjen si pasojë e dështimit institucional në trajtimin e dhunës...

Rrjeti i Grave të Kosovës (RRGK) ka shprehur shqetësimin e thellë në lidhje me vrasjen e sotme të një gruaje 63-vjeçare nga bashkëshorti i...

AAK thotë se projektligji për buxhetin 2023 cenon autonominë financiare të komunave

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka thënë se paragrafi i nëntë i nenit 6 të Projektligji të propozuar nga Qeveria për buxhet...

28 nëntori, ditë pushimi në Kosovë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se për hir të Festës së 28 Nëntorit, dita e hënë do jetë ditë pushimi. Më tej, ata bënë...

Kurti niset për në Spanjë, kjo është arsyeja

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Spanjë. Në njoftimin e qeverisë dërguar mediave bëhet e ditur se Kurti do të...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Presidenti gjerman nuk e njeh Brukselin si autor të planit për marrëveshjen Kosovë –...

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut tha se rajoni mbetet në agjendën evropiane sikur edhe në pritjet për normalizimin...

KEDS për një javë kap 164 konsumatorë duke e vjedhur rrymën

Planet dhe aksionet për kontrolle të keqpërdorimeve të ekipeve të Departamentit të Humbjeve në KEDS vazhdojnë të implementohen në tërë Kosovën në baza ditore. Vetëm...

Ademi: “Plisat” kanë qenë dhe mbesin simboli i kryqytetit

Sonte pata kënaqësin që në sheshin e kryeqytetit t'i uroj "Plisat" dhe qytetarët e Prishtinës për festën kombëtare të 28 Nëntorit, por edhe për...