Tuesday, November 29, 2022

Osmani përkujton 21-vjetorin e vrasjes së 10 civilëve shqiptarë në veri të Mitrovicës

Ushtruesja e detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani ka përkujtuar 21 vjetorin e vrasjes së 10 civilëve shqiptarë në veri të Mitrovicës. Osmani ka theksuar se...

Njoftim për votuesit jashtë Kosovës

Njoftohen votuesit jashtë Kosovës se në Facebook po qarkullon një informacion jo zyrtar i postuara nga individë të ndryshëm të cilët u bëjnë thirrje...

Tre të vdekur dhe 341 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 341 raste të reja me COVID-19. Si pasojë e këtij virusi kanë humbur jetën edhe tre pacientë. Numri...

​Kurti në Pejë: Kjo fushatë paralajmëron pranverën e vitit 2021

Lëvizja Vetëvendosje ka hapur sot fushatën zgjedhore në qytetin e Pejës, ku lideri i këtij subjekti Albin Kurti paralajmëroi fitore në zgjedhjet e 14...

IKD: Keqtrajtimi i qytetarit në stacionin policor paraqet një varg dështimesh të institucioneve

Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) ka monitoruar me kujdes rastin e keqtrajtimit të zyrtarit policor – Haris Kelmendi – ndaj një të ndaluari...

Thyhen zyrat e PDK-së në Vushtrri

Zyrat e Partisë Demokratike të Kosovës, dega në Vushtrri, është plaçkitur mëngjesin e së mërkurës. Kështu kanë bërë të ditur zyrtarë policorë. Dyshohet se nga...

Policia interviston personat që hodhën gjësende në drejtim të Kurtit në Skenderaj

Kryetari i VV-së, Albin Kurti, nuk u prit mirë para dy ditësh në Skenderaj. Atij qytetarët në këtë komunë i brohoritën teksa edhe e sulmuan...

SHBA pas njohjes reciproke mes Kosovës dhe Izraelit: Do t’i qëndrojmë në krah Kosovës

Njohja reciproke dhe vendosja e marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit është cilësuar historike nga ana e Departamentit Amerikan të Shtetit. Njohja e cila është...

Ramush Haradinaj nis zyrtarisht fushatën nga Prizreni: Sot do të hapim një kapitull të...

Kandidati për president të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka nisur fushatën zgjedhore edhe zyrtarisht nga komuna e Prizrenit. Në këtë vend, ku sic shkruan...

Sfidat e punëtorëve socialë gjatë pandemisë, pa pajisje mbrojtëse e pa përkrahje materiale

Instituti për Zhvillimin e Politikave Sociale në bashkëpunim me Departamentin e Politikave. Sociale dhe Familjes dhe Lidhjen e Qendrave për Punë Sociale kanë realizuar takim...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Presidenti gjerman nuk e njeh Brukselin si autor të planit për marrëveshjen Kosovë –...

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut tha se rajoni mbetet në agjendën evropiane sikur edhe në pritjet për normalizimin...

KEDS për një javë kap 164 konsumatorë duke e vjedhur rrymën

Planet dhe aksionet për kontrolle të keqpërdorimeve të ekipeve të Departamentit të Humbjeve në KEDS vazhdojnë të implementohen në tërë Kosovën në baza ditore. Vetëm...

Ademi: “Plisat” kanë qenë dhe mbesin simboli i kryqytetit

Sonte pata kënaqësin që në sheshin e kryeqytetit t'i uroj "Plisat" dhe qytetarët e Prishtinës për festën kombëtare të 28 Nëntorit, por edhe për...