Tuesday, November 29, 2022

Spanjë, sekuestrohet gjysmë ton marijuanë, mes të arrestuarve edhe shqiptarë

Agjentët e Policisë Kombëtare spanjolle kanë arrestuar tetë persona me origjinë lituaneze, greke, shqiptare dhe spanjolle si pjesë e një grupi kriminal, siç raportojnë mediat...

Takimi i djeshëm Kurti – Jasharaj kaloi pa marrëveshje, Këshilli i Prindërve: Do të...

Në javën e tretë tashmë greva në arsim dhe administratë po vazhdon, e ku grevistët dhe Qeveria pavarësisht një takimi nuk kanë arritur marrëveshje/ Një...

Nis rritja e rasteve me COVID-19, 28 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi për 28 raste të reja me COVID-19 në vendin...

Aksident trafiku në hyrje të Prishtinës

Një aksident trafiku ka ndodhur pak më parë në hyrje të Prishtinës. Saktësisht aksidenti është shkaktuar në rrugën Mitrovicë-Prishtinë. Në këtë aksident raportohet të jenë përfshirë...

11 raste të reja me Covid19 dhe 1 rast i vdekjes!

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.730 doza të...

Zhduket një vajzë në Gjakovë

Dy ditë më parë është zhdukur një vajzë në Gjakovë. Rastin në polici e ka raportuar babai i saj, i cili tha se vajza është...

Kurti jep detaje për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Kryeministri Albin Kurti, tha se sasia e informacioneve për vrasjen e trefishtë në Gllogjan është në rritje. Kjo sipas tij, ngase me këtë rast janë...

Aksident i rëndë në Leqinë të Skënderajt, vetura del jashtë rruge dhe rrotullohet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një veturë me targa vendore të cilën e drejtonte një mashkull kosovar, si pasojë e mospërshtatjes...

Vendim i rreptë i kryeshefit të Trepçës, largon 7 zyrtarë të lartë nga puna

Ushtruesi i detyrës së kryeshefit të “Trepçës”, Enis Abdurrahmani, dhe drejtori i administratës, Besim Haxhiu, dje janë sulmuar fizikisht në zyrat e kësaj ndërmarrjeje. I...

I dërguari special i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor takohet sot me presidentin serb

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq , do të takohet sot me të dërguarin Special të Qeverisë Federale të Gjermanisë, për vendet e Ballkanit Perëndimor, Manuel...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Presidenti gjerman nuk e njeh Brukselin si autor të planit për marrëveshjen Kosovë –...

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut tha se rajoni mbetet në agjendën evropiane sikur edhe në pritjet për normalizimin...

KEDS për një javë kap 164 konsumatorë duke e vjedhur rrymën

Planet dhe aksionet për kontrolle të keqpërdorimeve të ekipeve të Departamentit të Humbjeve në KEDS vazhdojnë të implementohen në tërë Kosovën në baza ditore. Vetëm...

Ademi: “Plisat” kanë qenë dhe mbesin simboli i kryqytetit

Sonte pata kënaqësin që në sheshin e kryeqytetit t'i uroj "Plisat" dhe qytetarët e Prishtinës për festën kombëtare të 28 Nëntorit, por edhe për...