Wednesday, November 30, 2022

Analistët: Asociacioni do të jetë pjesë e marrëveshjes finale

Nëse marrëveshja finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të mund të arrihet deri në mars të vitit të ardhshëm, atëherë edhe formimi i Asociacionit...

Sulmohen fizikisht katër kosovarë në sheshin “Car Llazar” në Mitrovicën e Veriut

Katër burra kosovarë janë sulmuar fizikisht nga persona të panjohur në sheshin Car Llazar në Mitrovicën Veriore. Sipas, Policisë së Kosovës, dy viktima kanë pranuar...

Reforma zgjedhore, drafti i Komisionit gati të dërgohet në Kuvend

Komisioni Ad-Hoc për Reformën Zgjedhore në Kosovë, k mbajtur punëtorinë e fundit në të cilën kanë marr pjesë zyrtarë nga KQZ, OSBE, përfaqësues nga...

Vdes punëtori në QKUK, ishte lënduar para disa jave në vendin e punës

Një person që ishte në trajtim në QKUK, si pasojë e lëndimeve të marra në vendin e punës, vdiq dje. Me vendim të prokurorit trupi...

Biden uron Shqipërinë për 110 vjetorin e Pavarësisë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka uruar Presidentin Bajram Begaj për rastin e 110-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë dhe Ditës...

Plisi i madh ‘zbarkon’ te Skënderbeu

Në Kosovë sot po zhvillohen një sërë aktivitetesh me rastin e festës së 28 Nëntorit. Me këtë rast, janë dekoruar me flamuj edhe sheshet në...

Çitaku në Prekaz: Në një ditë si kjo duhet të ia kujtojmë vetës çmimin...

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, në shënimin e 28 Nëntorit ka bërë homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz. Çitaku tha...

Flamuri ngrihet në Vlorë për 110 vjetor, presidenti Begaj: Është amanet i të parëve!...

Presidenti Bajram Begaj ka mbajtur fjalën në ceremoninë zyrtare të ngritjes së Flamurit Kombëtar në Vlorë, në Sheshin e Flamurit, i shoqëruar nga Vjosa...

KQZ-ja certifikon sot kandidatët për kryetar të katër komunave në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot pritet të certifikoj kandidatët për kryrtar të katër komunave për zgjedhjet e jashtëzakonshme të cilat do të mbahen më...

Komuna e Prishtinës me agjendë festive për 28 Nëntor

Me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, Komuna e Prishtinës vjen me një organizim të veçantë për këtë ditë. Lajmin e ka bërë të...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Presidenti gjerman nuk e njeh Brukselin si autor të planit për marrëveshjen Kosovë –...

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut tha se rajoni mbetet në agjendën evropiane sikur edhe në pritjet për normalizimin...

KEDS për një javë kap 164 konsumatorë duke e vjedhur rrymën

Planet dhe aksionet për kontrolle të keqpërdorimeve të ekipeve të Departamentit të Humbjeve në KEDS vazhdojnë të implementohen në tërë Kosovën në baza ditore. Vetëm...

Ademi: “Plisat” kanë qenë dhe mbesin simboli i kryqytetit

Sonte pata kënaqësin që në sheshin e kryeqytetit t'i uroj "Plisat" dhe qytetarët e Prishtinës për festën kombëtare të 28 Nëntorit, por edhe për...