Tuesday, March 28, 2023
Home Blog

KE i FFK-së mbajti mbledhjen e radhës urgjente lidhur me zhvillimet e fundit

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mbajti sot mbledhjen tjetër urgjente nën drejtimin e nënkryetarit Bakir Burri, pas zhvillimeve të javës së kaluar në lidhje me presidentin Agim Ademi dhe veprimet dhe shqetësimet e krijuara në hotelin ku është i akomoduar ekipi kombëtar. Në mbledhjet e kaluara, për shkak të mungesës së informacioneve zyrtare se çfarë po ndodhë, KE i FFK-së nuk...

Agjenda e Kombëtares së Kosovës për ditën e sotme

Kontingjenti i Kombëtares së Kosovës është rikthyer në Kosovë pas ndeshjes që e zhvilloi të shtunën me Izraelin. “Dardanët” e nxorën një barazim të kënaqshëm në Tel Aviv, i cili ua ngriti moralin dhe motivin para ndeshjes së nesërme me Andorrën, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024. Federata e Futbollit të Kosovës e ka zbuluar agjendën e sotme të Verdhekaltërve. Me...

FFK me kërkesë për Dardanët: Djemve iu duhet përkrahje e madhe ndaj Andorrës

Kosova pas dy ditësh do ta luajë ndeshjen e dytë në kuadër të grupit I të kualifikimeve të Kampionatit Evropian “Euro 2024”. ‘Dardanët’ presin në “Fadil Vokrri” Andorën të martën nga ora 20:45. FFK para këtij dueli ka bërë një thirrje për fansat e Kosovës. Shtëpia e futbollit kosovar ka kërkuar nga tifozët e Kombëtares të pajisen me biletë dhe të përkrahin...

Nuk mposhtemi në Izrael, Kosova e fillon mbarë kampanjën kualifikuese për Euro 2024

Përfaqësuesja e Kosovës ka barazuar 1-1 në udhëtim te Izraeli në ndeshjen e parë të Grupit I në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”. Dardanët e kanë nisur pozitivisht aventurën kualifikuese pasi ishin afër të merrnin fitoren në ‘Bloomfield Stadium’ të Tel-Aviv. Pjesa e parë e ndeshjes ishte thuajse e barabartë nga të dyja skuadrat, por me Kosovën që gjeti golin...

Ky është formacioni i Kosovës përballë Izraelit

Kanë mbetur diçka më pak se dy orë deri te fillimi i duelit të shumëpritur, Izrael – Kosovë. Kombëtarja jonë në Tel Aviv hap ciklin kualifikues të EURO2024, me synimin e vetëm që ta fillojë në mënyrën më të mirë të mundshme. Para pak çastesh, përzgjedhësi Alain Giresse ua ka kumtuar formacionin e parë futbollistëve. Formacioni është ky: Muric; Vojvoda, Rrahmani, Kryeziu,...

“Me Kosovën në Evropian” – motoja motivuese e FFK-së

Përfaqësuesja e Kosovës sot i nis kualifikimet për Kampionatin Evropian ”EURO 2024”. ”Dardanët” në ndeshjen e parë do të përballen me Kombëtaren e Izraelit. Ndeshja zhvillohet në “Bloomfield Stadium”, më fillim nga ora 18:00. Federata e Futbollit të Kosovës, ka dalë me një postim motivues duke mbështetur futbollistët e Alain Giresse para kësaj sfide. Motoja e FFK-së për fazën kualifikuese është: “Me Kosovën...

Moti gjatë vikendit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e shtune parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Sipas institutit, vranësirat në orët e vona parashihen që vende –vende të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh. “Të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht i qetë, me pak vranësira dhe me intervale të gjata me diell.Në fushat termike parashihet...

Takimi i radhës Kurti – Vuçiq pritet të qartësojë formën e Asociacionit

Takimi i radhës i nivelit të lartë mes Kosovës dhe Serbisë në kuadër të dialogut pritet të qartësokë çështjen e asociacionit të komunave me shumicë serbe. Për këtë ka folur edhe ambasadori i SHBA-së në Beograd, Christopher Hill, i cili tha se është duke u punuar për organizimin e një takimi të ri, dhe se sipas tij është çështje kyçe...

Identifikohen 32 fëmijë lëmoshë-kërkues, iniciohen 21 raste për keqpërdorim nga familja

Policia ka hartuar dhe zbatuar planin operativ ‘identifikimi i fëmijëve lëmosh-kërkues si viktima të mundshme të trafikimit’, i cili është shtrirë në tërë territorin e vendit nga data 20 deri 24 mars. Sipas Policisë, në zbatim të planit pos të gjitha njësive rajonale të Drejtorisë për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore, janë përfshirë edhe prokuroritë rajonale përkatëse, Qendrat për...

Krasniqi reagon pas vendimit për KPK-në: S’lejojmë kurrë të shkelet Kushtetuta nga pretendimet uzurpuese të pushtetit

“Partia Demokratike e Kosovës edhe njëherë dëshmoi se ju shërben interesave të qytetarëve e të shtetit tonë, duke mbrojtur rendin kushtetues përkundër tentativave të Qeverisë Kurti për ta shkelur atë”. Kështu deklaroi të premten kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, pasi Gjykata Kushtetuese e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës. “Edhe sot, Gjykata Kushtetuese na dha të drejtë, duke...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

KE i FFK-së mbajti mbledhjen e radhës urgjente lidhur me zhvillimet e fundit

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mbajti sot mbledhjen tjetër urgjente nën drejtimin e nënkryetarit Bakir Burri, pas zhvillimeve të javës së kaluar në lidhje me...

Agjenda e Kombëtares së Kosovës për ditën e sotme

Kontingjenti i Kombëtares së Kosovës është rikthyer në Kosovë pas ndeshjes që e zhvilloi të shtunën me Izraelin. “Dardanët” e nxorën një barazim të kënaqshëm...

FFK me kërkesë për Dardanët: Djemve iu duhet përkrahje e madhe ndaj Andorrës

Kosova pas dy ditësh do ta luajë ndeshjen e dytë në kuadër të grupit I të kualifikimeve të Kampionatit Evropian “Euro 2024”. ‘Dardanët’ presin në...