Tuesday, November 29, 2022

Info

Presidenti gjerman nuk e njeh Brukselin si autor të planit për...

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut tha se rajoni mbetet në agjendën evropiane sikur edhe në pritjet për normalizimin...

Personazh

sport

Ademi: “Plisat” kanë qenë dhe mbesin simboli i kryqytetit

Sonte pata kënaqësin që në sheshin e kryeqytetit t'i uroj "Plisat" dhe qytetarët e Prishtinës për festën kombëtare të 28 Nëntorit, por edhe për...

in

Ekzistojnë pesë faza të dashurisë, por shumica ngecin tek e treta

“Siç duket nuk ishte për mua”, është fraza që shpeshherë e dëgjomë si shpjegim se përse është ndarë një çift. Ndoshta këtë ia kemi...

Lajmet e fundit

Presidenti gjerman nuk e njeh Brukselin si autor të planit për marrëveshjen Kosovë –...

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut tha se rajoni mbetet në agjendën evropiane sikur edhe në pritjet për normalizimin...

KEDS për një javë kap 164 konsumatorë duke e vjedhur rrymën

Planet dhe aksionet për kontrolle të keqpërdorimeve të ekipeve të Departamentit të Humbjeve në KEDS vazhdojnë të implementohen në tërë Kosovën në baza ditore. Vetëm...

Ademi: “Plisat” kanë qenë dhe mbesin simboli i kryqytetit

Sonte pata kënaqësin që në sheshin e kryeqytetit t'i uroj "Plisat" dhe qytetarët e Prishtinës për festën kombëtare të 28 Nëntorit, por edhe për...

Ndërron jetë ikona e Hollywood-it, aktori i famshëm amerikan

Ikona e Hollywood-it, aktori i njohur amerikan Clarence Gilyard Jr ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare. Mediat e huaja shkruajnë se aktori i talentuar ndërroi...

VIP

Ndërron jetë ikona e Hollywood-it, aktori i famshëm amerikan

Ikona e Hollywood-it, aktori i njohur amerikan Clarence Gilyard Jr ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare. Mediat e huaja shkruajnë se aktori i talentuar ndërroi...

Përveç se foli shqip, Dua Lipa bëri edhe simbolin e shqiponjës dje gjatë koncertit...

Me rastin e 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, artistja shqiptare me famë ndërkombëtare Dua Lipa, mbrëmë ka performuar në sheshin “Skëndërbej” në Tiranë. Përpara...

Neymar i shkruan Arbenitës, publikohet mesazhi

Arbenita Ismajli i është bashkuar një trendi viral në TikTok me personazh yllin e futbollit, Neymar. Veçse bukuroshja e ka ‘djegur’ lojën. Ajo në postimin e...

Marku do të bëhet baba për herë të dytë, zbulon gjininë e fëmijës

Boksieri i njohur, Florian Marku, do të bëhet baba për herë të dytë. Lajmin e ëmbël e ka bërë të ditur vetë ai, duke...

Nënshtetësia shqiptare e Dua Lipës “pushton” mediat botërore

Në nder të 110-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, këngëtarja me famë ndërkombëtare Dua Lipa edhe zyrtarisht ka marrë nënshtetësinë shqiptare me një...

InstaLajm

Publikohet “PRS” nga Kaltrina

Këngëtarja Kaltrina Mehmeti ka publikuar projektin e ri muzikor. “PRS” është lansuar sot(9 shkurt) siç edhe ishte paralajmëruar nga vet Mehmeti. Ky projekt është finalizuar me...