Haradinaj uron Gjermaninë në 30-vjetorin e bashkimit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka uruar shtetin dhe popullin gjerman në 30-vjetorin e bashkimit.

Haradinaj në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se mposhtet çdo tirani kur ka dëshirë për bashkim.

“Dëshira për bashkim, mposht çdo tirani. Urime Gjermani!”, ka shkruar Haradinaj.