Monday, September 25, 2023

Shaqiri: Kam pasur kërkesa të mëdha për bileta dhe të mos shënoj ndaj Kosovës,...

Yll i Zvicrës Xherdan Shaqiri ka folur për “Blick” para ndeshjes me Kosovën, e cila zhvillohet të shtunën mbrëma në “Fadil Vokrri”. Ai fillimisht tha...

Fidan Aliti: Do të jetë një emocion i madh

Kombëtarja e Kosovës ka mbajtur sot në mesditë stërvitjen e radhës para duelit me Zvicrën në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024, e cila...

Rita Ora me plot dashuri për shqiptarët, shfaqet e veshur kuq e zi në...

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, bëri një hyrje madhështore në Festivalin e Filmit në Venecia të enjten. 32 vjeçarja hodhi duart në ajër, ndërsa stilisti...

Këngëtari shqiptar nga Himara na e prezanton për herë të parë tërë familjen (foto)

Këngëtari shqiptar nga Maqedonia, dhe krijuesi I shumë hiteve Shkumbin Ismaili na e ka prezantuar për herë te parë tërë familjen, shkruan kolonamedia.info. Këngëtari gjithmonë...

Nëna e qortoi ashpër Rita Orën për skenat me flamurin serb

Nëna e këngëtares Rita Ora, Vera, duket ta ketë qortuar ashpër vajzën e saj, pas veprimeve të mbrëmshme, ku ylli i njohur nga Kosova,...

Capital T dhe Akon në mes të Prishtinës, një “Smack that” që do mbahet...

Koncerti madhështor i Capital T “Time Capsule II”, në Prishtinë shënjoi një gjurmë historike në karrierën e tij, por edhe në muzikën shqiptare. Së bashku...

Kryetari i Prishtinës vlerëson lart koncertin e Capital t

I pari i kryeqytetit Përparim Rama e ka vlerësuar lart koncertin e mbrëmshem te këngëtarit Capital t dhe mysafirëve të këtij të fundit, këngëtarë...

Capital T ‘elektrizon’ Prishtinën – shkruan historinë me koncertin “Time Capsule II”

Ai nuk ka dyshim se është njëri prej artistëve më të pëlqyer e më të sukesshëm në tregun muzikor shqiptar. Bëhet fjalë për Trim Ademin,...

Rita Ora do të performojë në ceremoninë mbyllëse të Lojërave ‘Invictus 2023’, që organizohen...

Është bërë e ditur se Rita Ora do të performojë në ceremoninë e mbylljes së lojërave ‘Invictus Games 2023’ që organizohen nga Princi Harry. Turneu...

Jehona e koncertit të Capital T, në një nga sheshet më të rëndësishëm të...

Ndërkohë që ka nisur numërimi mbrapsht për koncertin e Capital T, jehona e tij i ka kapërcyer kufijtë shqiptarë. "Time Capsule II” pritet të krijojë...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Ekskluzive: Plagoset Milan Radojicic

Është plagosur Milan Radojicic. Kështu bëjnë të ditura burimet e Indeksonline. Siç pohojnë këto burime, ai tashmë gjendet për trajtim në spitalin ushtrak në Beograd. Po...

Zhvillimet në Veri – Prokuroria Speciale del me detaje të reja për sulmuesit e...

Prokuroria Speciale ka dalur me komunikatë zyrtare në lidhje me zhvillimet në veri të vendit, duke informuar se janë arrestuar 6 persona në lidhje...

Nënkryetarja e PDK-së i reagon Vuçiqit dhe mbron Kurtin: E kam oponent politik, por...

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku i ka dalë në krahë kryeministrit Albin Kurti, derisa ky i fundit është fajësuar nga presidenti i Serbisë për...