Wednesday, November 30, 2022

Vjosa Osmani injoroi ceremoninë e marrëveshjes historike Kosovë-Izrael

Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani nuk ka qenë e pranishme në ceremoninë, pas nënshkrimit të marrëveshjes diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit. Pas ceremonisë...

Me eksplozivë tentohet vjedhja e një banke në Ferizaj

Sot në orët e para të mëngjesit tre persona të maskuar kanë tentuar të vjedhin bankomatin e bankës “Raiffaisen” në Ferizaj. Filiali që gjendet në...

Reagon Grenell pas zyrtarizimit të njohjes Kosovë-Izrael: Ditë vërtetë historike

Emisari i administratës së Donald Trump për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, ka reaguar pasi Kosova dhe Izraeli zyrtarizuan vendosjen e marrëdhënieve...

Hoti: Vendosja e marrëdhënieve diplomatike me Izraelin thyen bllokadën e njohjeve

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se me vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Izraelin, shteti i Kosovës, shënon konsolidim në arenën...

Kina refuzon nevojën për kërkime shtesë rreth origjinës së koronavirusit

Kina ka refuzuar të premten thirrjen e Organizatës Botërore të Shëndetësisë për rinisje të hetimeve rreth origjinës së koronavirusit, duke thënë se mbështet përpjekjet...

Edi Rama për BBC: Strehuam gjysmë milioni refugjatë nga Kosova, ja pse do i...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë përsëri intervistë për mediat e huaja për afganët. Këtë radhë ishte për “The World Tonight’’ të BBC...

Rreth 390 mijë mërgimtarë vizituan Kosovën këtë verë

Gjatë muajit gusht, duke e shfrytëzuar Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, në vendin tonë kanë ateruar 3,034 aeroplanë, në total me mbi 383,776 mërgimtarë. Sipas Zyrës...

Në Jarinjë mbërrijnë forcat amerikane, kanadeze e polake të KFOR-it

Forca amerikane, kanadeze e polake të KFOR-it kanë mbërritur në pjesën veriore të Kosovës, gjegjësisht në pikëkalimin kufitar me Serbinë, në Jarinjë. Nuk dihet arsyeja...

​Përfundon dëgjimi i dëshmitares së parë në gjykimin ndaj Gucatit e Haradinajt në Hagë

Hetuesja në Zyrën e Prokurorit të Specializuar, Zdenka Pumper ka përfunduar dhënien e dëshmisë në gjykimin ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës...

Vrasja në Gjilan, Prokuroria ndalon katër persona të dyshimtë

Një vrasje e rëndë ndodhi mbrëmë në qytetin e Gjilanit. Prokuroria Themelore në Gjilan ka njoftuar se ka ndaluar katër persona në kohë zgjatje prej...

Stay connected

0FansLike
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest article

Presidenti gjerman nuk e njeh Brukselin si autor të planit për marrëveshjen Kosovë –...

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, gjatë qëndrimit në Maqedoninë e Veriut tha se rajoni mbetet në agjendën evropiane sikur edhe në pritjet për normalizimin...

KEDS për një javë kap 164 konsumatorë duke e vjedhur rrymën

Planet dhe aksionet për kontrolle të keqpërdorimeve të ekipeve të Departamentit të Humbjeve në KEDS vazhdojnë të implementohen në tërë Kosovën në baza ditore. Vetëm...

Ademi: “Plisat” kanë qenë dhe mbesin simboli i kryqytetit

Sonte pata kënaqësin që në sheshin e kryeqytetit t'i uroj "Plisat" dhe qytetarët e Prishtinës për festën kombëtare të 28 Nëntorit, por edhe për...